Ovdje ste:: Sport Fudbal Sloga okon?ala polusezonu pobjedom.

Sloga okon?ala polusezonu pobjedom.

Ispis
Danas je u Sapni OFK Sloga pruila sigurno najbolju partiju u ovoj sezoni.

Ve? na samom po?etku nai igra?i su imali punu inicijativu ali nisu uspjeli realizovati par izglednih prilika; Husejnovi? poga?a pre?ku a u jednoj sitaciji sudije ponitavaju pogodak navodno zbog ofsajda.

Gosti sredinom poluvremena postiu pogodak i to je i bila i jedina prilika koju su uspjeli stvoriti ali i realizovati tokom ?itave utakmice. Nisu se dugo radovali gosti, ve? nakon par minuta Husejnovi? izjedna?ava nakon veoma lijepe akcije naeg tima. Poluvrijeme 1:1. Po?etkom drugog dijela totalna ofanziva naih igra?a, 6-7 stopostotnih prilika, izuzetno indisponirani Spahi? u ?etiri navrata ne poga?a, ponovno se uzdrmala pre?ka.

Ipak, nakon jednog veoma portvovanog prodora Husejnovi?a, koji sigurno moe ponijeti epitet igra?a utakmice, a onda i Hasanovi?evog uta ka golu, gostuju?i igra? zaustavlja rukom na gol-liniji a najstroiju kaznu u pogodak pretvara Omerovi? Isaid. Potom nai igra?i smiruju igru, inicijativu preputaju gostima i baziraju se na kontre ali u par navrata ne uspijevaju posti?i gol iz izglednih prilika, iako se moe kazati da su to bili utevi sa distance koji su zavravala iznad pre?ke golmana Garibovi?a.

Gosti su se vrtjeli na oko 40 metara od naeg gola ali bez izgledne anse za izjedna?enje. Kada se sve sabere i oduzme, gosti mogu biti prezadovoljni rezultatom, jer da su doma?i igra?i bili vie koncentrisani u zavrnici, rezultat je mogao (i trebao) biti ubjedljiviji.
Uzme li se u obzir stanje u i oko kluba, OFK Sloga ?e prezimiti na odli?noj 5. poziciji. Nadamo se da ?e ova zimska pauza biti u?inkovita i da ?e klub kona?no dobiti i upravu i trenera i da ?emo u proljetni dio Prvenstva u?i 100% spremni u svakom pogledu.

Bila je ovo Husejnovi?eva najbolja utakmica u dresu Sloge - ?ista desetka. Utakmicu je po?eo na mjestu napada?a, a zavrio ju je na lijevom krilu. Kao nikada, dijelio je lopte, utirao, pomagao odbrani i veznom redu. Svojim zalaganjem i u?inkom na ovom me?u podsjetio je na pretprolu sezonu. Nadamo se da ?e u ovom ritmu igrati i drugi dio sezone.

Tekst: Zixx

Sastav Sloge: Garibovi?, Halilovi?, Omerovi?, Omerovi? S., Selimovi?, Hamzi? J., Mujki?, Nuhanovi?, Hasanovi?, Spahi?, Husejnovi?.