Ovdje ste:: Sport Fudbal Halilovi? nastupio za Olimpijsku reprezentaciju BiH

Halilovi? nastupio za Olimpijsku reprezentaciju BiH

Ispis
Danas su na stadionu "Luke" u Visokom snage odmjerili nogometai Olimpijske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Mlade reprezentacije BiH (U21). Jedan od najboljih na terenu je bio na Halilovi?.

Ovo je bila prilika da selektori Husref Musemi? i Vlado Jagodi? na djelu vide igra?e iz doma?e lige koji bi trebali nastupati za pomenute izabrane vrste.

Po veoma kiovitom vremenu i poprili?no natopljenom travnjaku stadiona "Luke", u prvom poluvremnu mnogo bolja je bila Olimpijska reprezentacija. Ve? u prvom ozbiljnijem napadu "Olimpijaca", u 3. minuti, Svraka sjajno proigrava Halilovi?a, a ovaj vrlo lagano matira Divkovi?a za 1:0.

Nakon brzo postignutog gola Olimpijska repreznatacija nastavlja sa incijativom, a u 8. minuti Halilovi? pokuava pro?i pored Brekala, me?utim Brekalo u padu zaustavlja loptu rukom, a sudija Ale?kovi? pokazuje  na bijelu ta?ku. Loptu je uzeo igra? eljezni?ara, Sr?an Stani?, utirao je u donji desni ugao Divkovi?a, koji ga je pro?itao i odbranio penal.

U 10. minuti napada? Sarajeva Haski? sa 16 metara pokuava lobovati Divkovi?a, me?utim loe utira i lopta odlazi pored gola.

Prvi put mladi reprezentativci prijete preko Pehara u 13. minuti, ali je njegov ut izblokiran! Isti igra? pokuava i u 18. minuti na centarut Mii?a, me?utim odbrana "Olimpijaca" je ponovo na mjestu.

U 21. minuti Olimpijska reprezentacija vodi sa 2:0, Oki? sjajno upoljava Haski?a, a napada? Sarajeva prizemnim utem matira Divkovi?a!

Dvije minute kasnije, opet isti akteri, Oki? dodaje do Haski?a, ovaj sam pred Divkovi?em, me?utim Divkovi? ovaj put siguran.

U 25. minuti ponajbolji igra? U21 reprezentacije BiH, proigrava Pehara, ovaj izlazi sam pred Hamzi?a, me?utim, sam sebi komplikuje akciju, te na kraju odbrana "Olimpijaca" izbija loptu iz svog esnaesterca!

U 31. minuti ponovo sjajna ansa za Olimpijsku reprezentaciju Haski? proigrava Halilovi?a, a ovaj puca pravo u Divkovi?a.

Tri minute poslije, Halilovi? uzvra?a Haski?u, me?utim Divkovi? bre stie do lopte. Mlada reprezentacija prijeti u 42. minuti, preko Dupovca ?iji ut na ubacivanje Zakri?a brani Hamzi?. A minutu poslije Zakari? utira sa 20-ak metara, ali lopta odlazi preko gola. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Oki? proigrava Stani?a, ali igra? eljezni?ara utira pored gola.

U drugom poluvremenu i jedan i drugi selektor, sve igra?e s klupe alju na teren, me?utim to do kraja nije donijelo promjenu rezultata. Neto opasnija je bila Mlada reprezentacija, gdje treba spomenuti pre?ku Varupe u 48. minuti, te uteve Sulji?a i Dujakovi?a koji su otili pored gola.

Dok je Olimpijska reprezentacija najozbiljnije zaprijetila u 53. minuti kada Mujaki? utira glavom, ali Bukvi? sjanom paradom alje loptu u korner, te u 89. minuti kada je Peji? utirao pored gola.

Vjetar i kia u Visokom, zasigurno su pokvarili ljepi nogomet i bolju igru obje selekcije. Ali zasigurno da je ovo bila sjajna prilika da oba selektora vide ?ime raspolau.

Olimpijska reprezentacija BiH - Mlada reprezentacija BiH (U21) 2:0

Stadion Luke, Visoko. Gledalaca: 150. Sudije: Ale?kovi?, Drakovi?, Bakovi? i Paradik. uti kartoni: Hasi? (Olimpijska reprezentacija BiH), Rami?(U21 reprezentacija BiH).
Rezultat: Strijelci: 1:0 3. minut Halilovi?, 2:0 Haski? 21. minut.

Olimpijska reprezentacija: Hamzi?, ?omor, abanovi?, unji?, Ani?i?, Svraka, Hasi?, Stani?, Oki?, Halilovi?, Haski?. Jo su igrali: Hadi?, Peji?, Todorovi?, Sesar, Dafi?, Harba, Mujaki?, Slomi?. Selektor: Husref Musemi?.
Mlada reprezentacija (U21): Divkovi?, Dupovac, Husi?, Mii?, Brekalo, Hasanovi?, ?ori?, ii?, Zlomisli? (od 21. E. Varupa), Zakari?, Pehar. Jo su igrali Bukvi?, Dujakovi?, Jandri?, Meanovi?, Sulji?, Rami?. Selektor: Vlado Jagodi?.