SapnaOnLine

Ovdje ste:: Sport Fudbal

Ispis
Drugo kolo Prve kantonalne lige TK donijelo je i prvi poraz naih fudbalera. Igra?i Sloge su doivjeli poraz na gostovanju u Vukovijama kod ekipe Mladosti 78. U fer i korektnoj igri, izuzetno realnom su?enju i u dobrim uslovima za igru doma?i su pokazali vie i zaslueno pobijedili sa 2:0, poluvrijeme 0:0.

Umnogome izmijenjeni sastav Sloge ipak je uspjeno parirao doma?inima. Iznena?enje je bila prva jedanaestorka. Susret su po?eli:Mustafi?
Hamzi? M. - Sejdinovi? - Halilovi? - Hamzi? J.
Garibovi? - Muratovi? - Mujki? - Mujdi?
Husejnovi? - Terzi?

Najvie izmjena je doivjela zadnja linija. Na golu je po?eo Mustafi?, koji je po?etkom drugog poluvremena nakon sudara sa doma?im igra?em morao napustiti igru a na gol je stao standardni Garibovi?. Bra?a Hamzi?i su igrali bekove, Halilovi? je u izostanku Omerovi?a igrao stopera. Drugog stopera je igrao ina?e zadnji vezni Sejdinovi?. U sredini su igrali po prvi put mladi Muratovi?, Mujki?, ina?e napada? Mujdi? i tako?er nekadanji napada? ekipe Garibovi?. Napada?ki dvojac je ostao isti.

Doma?i su mogli do?i u prednost ve? u 20. minuti kada prekraj u esnaestercu pravi Sejdinovi? ali je golman Mustafi? odbranio ut doma?ina. Prvi gol su igra?i Mladosti postigli u 56. minuti, a drugi ve? tri minuta kasnije. I igra?i Sloge su imali svoje anse ali nisu imali ni sre?e ni koncentracije.

U igru je u nastavku igre uao, pored startera Muratovi?a jo jedan sedamnaestogodinjak, Halilovi? Husejin.

Naredno kolo donosi lokalni derbi Sloge i Teo?aka.