Ovdje ste:: Sport Fudbal Bajramski turnir u Zvorniku

Bajramski turnir u Zvorniku

Ispis
2. i 3. dana Ramazanskog bajrama u Zvorniku je odran turnir u malom fudbalu na kojem je u?e?e uzelo 37 ekipa iz Federacije i RS-a koje su odmjerile snagu kroz kup-sistem. Turnir je odigran u sportskoj dvorani u Zvorniku u organizaciji BZK Preporod Zvornik i to ve? tre?u godinu zaredom.

U takmi?enje su ule ekipe iz Tuzle, Kalesije, Zvornika, Srebrenice a sa prostora op?ine Sapna u?e?e je uzelo 6 ekipa. Najvie uspjeha je imala ekipa Kula Grada za koju su igrali igra?i iz dobro poznate ekipe Teo?aka a koja je u finalnoj utakmici savladala ekipu Me?e?e sa 8:3. Tre?e mjesto je zauzela ekipa Profesori MS Sapna koja je u polufinalu izgubila od pobjednika turnira sa 1:0 dok je ekipa Me?e?e u polufinalu bila slobodna.

(1. Kula Grad, 2. Me?e?a, 3. Profesori MS Sapna, 4. Preporod Kalesija, 5. MS Sapna)

Za najboljeg mladog igra?a proglaen je Mirza Salkanovi? - Pilkan, koji je za nagradu dobio stipendiju za jednogodinje kolovanje dok je pobjedni?koj ekipi pripala nagrada od 1000KM.

Nakon finalne utakmice i dodjele nagrada odran je kulturni program uz u?e?e hora medlisa Zvornik i KUD-a Merak Sapna.