Ovdje ste:: Sport Fudbal Kona?no pobjeda

Kona?no pobjeda

Ispis

Pred oko stotinjak gledalaca, po toplom i sparnom vremenu, OFK GLAS DRINE je bar za malo popravio utisak iz prethodne utakmice i minimalno, ali zaslueno slavio pobjedu nad NK Ranici G. rezultatom 1:0.

I ako i danas nekompletni, bez napada?kog dvojca Redepovi?-Dafi?, te kapitena Nuhanovi?a, OFK je u ovo utakmicu uao veoma ofanzivno. Ve? u 5. minuti, ?ak tri igra?a OFK nalaze se sami pred gostuju?im golmanom, ali je Delilovi? bio sebi?an i umjesto da asistira na lijevu stranu za Omerovi?a ili Juki?a, utira i direktno poga?a gostuju?eg golmana. Ista situacija se desila 8 minuta kasnije, kada Omerovi? Isaid izbija sam pred golamna Rainaca, ali za razliku od Delilovi?a uspjeva pogoditi mreu za 1:0.

I u nastavku doma?i su imali vie od igre, do kraja poluvremena izgledne prilike za pove?anje prednosti imali su Hamzi? i ponovno Omerovi? i Delilovi? a gosti niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili.

U drugom poluvremenu gosti su otvorili igru i bili mnogo konkretniji, dva-tri puta su opasno priprijetili iz kontra napada ali su se svaki put spetljali pred esnaestercom golmana Garibovi?a. I OFK je imao svoje anse za pove?anje prednosti a najzreliju je propustio Hamzi? pred sami kraj susreta kada je u situaciji jedan na jedan, pokuao lobovati istr?alog golamana gostiju ali je to veoma loe uradio. Do kraja susreta rezultat se nije promjenio.

Bila je ovao ispodprosje?na nogometna predstava, svojim igrom, malobrojnu publiku nisu zadovoljili ni jedni ni drugi. Jo je vrijedno ista?i da je i ova utakmica protekla u veoma fer i korektnoj igri i uz odli?no su?enje sudijske trojke iz Tuzle za to su dobili veoma visoke ocjene, te je i ovaj put OFK pokazao da je svakako jedna od najkorektnijih ekipa bar to se gostoprimstva ti?e.

Treba napomenuti kako je zbog toplog i sparnog vremena sudija polovinom drugog poluvremena poslao igra?e na osvjeenje.

U narednom 20. kolu, OFK GLAS DRINE, u nedelju 24. maja gostuje u Teo?aku.

Tekst: Zixx, foto: SoL