Ovdje ste:: Sport Fudbal

Ispis

Po izuzetno lijepom vremenu i pred oko 100-njak gledalaca OFK je pokazao da nije slu?ajno u samom vrhu tabele. Nogometai Prokosovi?a su od po?etka krenuli ofanzivno ali su se njihovi napadi zavravali pred esnaestercom izuzetno dobro postavljene odbrane naeg kluba.

U prvih 30 minuta susreta doma?i su imali vie od igre ali nakon po?etne inicijative, OFK-a se osloba?a pritiska i sve ?e?e prijeti doma?inima. U 33. minutu, nakon odli?nog centaruta Halilovi?a, najbolji strijelac OFK, Redepovi?,utira glavom iz neposredne blizine ali je lopta prohujala pored stative ve? savladanog golmana doma?ina. U 40. minuti, povratnik u ekipu Muratovi? izbija sam pred golmana doma?ih, ali njegov lob ut prolazi tik uz stativu savladanog golmana i naalost odlazi u gol-aut. Tek u 45. minuti doma?i su imali prvu pravu priluku, nakon prizemnog centaruta, na loptu natr?avadoma?i napada? ali golaman Garibovi? odli?no intervenie i spaava gol. Nakon to je glavni sudija odsvirao kraj1. poluvremena,doma?i igra?i irukovodstvo NK Prokosovi?i su po?eli nevi?eni pritisak na sudiju. Doma?i kapiten je na ulazu u svla?ionice,?ak i glavom udario glavnog sudiju a ?lanovi uprave su bukvalno urlali na djelioce pravdeprijete?i da ne?e izvu?iive glave ukoliko doma?i ne pobijede.
Uplaen za svoju sigurnost, glavni sudija ovog me?a Sejdi? Emir, zamolio jeslubenog predstavnika OFK "Glas Drine" da naa ekipa ne zapinje i izvinuo seunaprijed to ?e drugo poluvrijeme morati suditi u korist doma?ina.

Drugo poluvrijemejepo?elo je identi?no kao i prvo. Doma?i su krenuliu totalnu ofanzivu ali na svakom koraku su pritiskaliglavnog suca i traili pomo?. UpravaNK Prokosovi?a je sa redarskim akreditacijama bukvalno stojala iza pomo?nih sudaca i prijete?imtonom traila pomo?. Doma?i su imali vie od igre aigra?ima OFK-a bukvalno nije dozvoljavano da pre?e polovinu igralita jer bi pomo?ni sudac odmah podigao zastavicu i signalizirao navodniofsajd.

U 65. minuti, doma?i suzatresli mreu ali je pomo?ni sudac opravdano podigao zastavicu signaliziraju?i o?iglednu nedozvoljenu poziciju nakon ?ega je bukvalno bio opsjednut doma?im igra?ima i navodnim redarima, sigurno je se i on pokajao to je podigao zastavicu ali, na alost, ruku nije mogao da vrati a za kaznu je dobio nekoliko gurki i par amar?i?a pa mu svakako treba odati priznanje za hrabrost.

No, sudija Sejdi? je sve to ispravio u 75. minuti, kada je nakon jednog centaruta u esnaestercu OFK-a teatralno palo ?ak 6 doma?ih igra?aa glavi sudac iskoristio priliku da dosudi kazneni udarac. Miljenja smo da ni on sam ne znanad kojim igra?em je napravljen prekraj ali to nije bilo ni bitno jer je morao spaavati glavu.
Doma?ini su uspjeno realizovali kazneni udarac i poveli sa 1 : 0. Do kraja su doma?i imali jo jednu izglednu priliku ali je nakon intervencije danas odli?nog Garibovi?a lopta pogodila stativu. Ikada je sa klupe OFK-asugerisano dase do kraja utakmice bace sve karte u napad, sudija Sejdi? je 7 minuta prije regularnog kraja odsvirao kraj. Na kraju, ta re?i, sve ?estitke igra?ima OFK "Glas Drine" na izvarednom zalaganju i borbenosti, i danas su dokazali da su jedna odnajboljih ekipa u ligi, a sudiji Sejdi?u, ?elnicima Saveza, funkcionerima koji vode ovu ligu, nek im je na ?ast to jo uvjek dozvoljavaju ovakvu bruku na naim terenima. Ovo nije prvi put da se desi, naalost, na klub ovakva praksa prati u svakoj drugoj gostuju?oj utakmici, sjetimo se Gnojnice i Pura?i?a iz jesenjeg dijela sezone.

Igra?i OFK-a su ipak uzdignute glave izali s vrugegterena u Prokosovi?ima i u narednom me?u, koji se u subotu igra u Sapni, sigurno ?e se osvetiti ekipi Mladosti iz Pura?i?a za nepoten poraz iz jesenjeg dijela sezone.

Napomenimo da je ekipa DSK iz Devetaka tek u sudijskoj nadoknadi susreta savladala na doma?em terenu ekipu Konjuha iz Kladnja rezultatom 2 : 1 i time u?vrstila vode?u poziciju a da na tim i poreddananjeg poraza jo uvjek se dri na 2. mjestu ali sada sa 5 bodova zaostatka iza vode?eg DSK.

Tekst: Zikret M.