SapnaOnLine

Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni

Ispis
Po izuzetno lijepom vremenu, dobrim uslovima za igru a pred pedesetak gledalaca, Sloga je sa 3:1 savladala goste iz Devetaka.

Utakmica je protekla u dobroj igri obje ekipe. Nakon nekoliko vrlodobrih prilika doma?ih igra?a i jedne prilike gostiju, Sloga je povela golom Spahi?a u 32. minuti ali su gosti iz Devetaka poravnali ve? nakon pet-est minuta igre, nakon to je gostuju?i igra? Mujki? izbjegao ofsajd-zamku.

U drugo poluvrijeme se ulo napadima doma?ih i kontranapadima gostiju. Sudija u 50. minuti proputa dosuditi najstrou kaznu za doma?e nakon igranja rukom u kaznenom prostoru a nakon toga ne svira o?igledno povla?enje gostuju?eg igra?a u kontri od strane doma?eg igra?a (najstrou kaznu je propustio dosuditi i za goste u prvom poluvremenu). Takvim svojim odlukama, samo je unosio nervozu me?u igra?e. Tolerisao je nekoliko grubih prekraja za koje je morao posegnuti za javnim opomenama. Da jeste moda bi i rezultat bio druga?iji. Ovako, do 80. minute smo gledali napade doma?ih, opasne kontranapade gostiju a onda je rezervista i povratnik nakon ozljede ramena, Mujki? sa 20-tak metara uspio zatresti mreu odli?nog golmana DSK.

U 89. minuti je Hasanovi?, jo jedan povratnik u redove Sloge, sa 18 metara pogodio za kona?nih 3:1. Pored svega to smo vidjeli na terenu, pobjeda doma?ih je zasluena. Imali su puno vie loptu u svom posjedu, konstantno su napadali, imali vie prilika i veliki broj uteva prema golu. Ono to je, dakle, obiljeilo me? su teko osvojena tri boda za doma?ina, konstantni napadi Sloge i dobra igra DSK-a te sudijske odluke.

Zbog izostanka M. Hamzi?a, Seferovi?a i Selimovi?a Sloga je prvi put igrala formaciju 3-4-3 ali to nije bilo najsretnije rjeenje, pa je nakon prvog poluvremena igra transformirana u neto ?e?e igranu 4-3-3. Ni u ovom me?u nije nastupio Nuhanovi?.