Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni

Ispis
U dobroj fudbalskoj predstavi u okviru ?etvrtog kola Prve kantonalne lige TK, na Bukinju su se danas sastale ekipe doma?eg Rudara i Sloge iz Sapne. Rudar je bio bolji za jedan pogodak.

Ako je suditi po prilikama koje su vi?ene na utakmici Rudar je zaslueno osvojio tri boda. Ekipa iz Sapne je pruila dostojan otpor, orjentiu?i se na odbranu svoga gola i kontranapade. Trener gostiju, Huremovi?, danas je napravio nekoliko rokada u timu koje su dobro funkcionisale do 75. minuta kada su Rudari iz prekida postigli jedini pogodak, vrijedan tri boda.

Sastav OFK Sloga:
Mustafi?
Hamzi? M. - Sejdinovi? - Halilovi? - S. Omerovi?
Husejnovi?
Terzi? - Mehmedovi? - Hamzi? J - Mujki?
Be?irovi?
Jo su igrali: Be?irovi? H. i Vejzovi?

Podmla?ena ekipa Sloge je pruila solidnu igru na terenu u Bukinju, posebno u prvom poluvremenu. Iznena?enje je bila takti?ka odluka da se napada? Husejnovi? postavi na mjesto zadnjeg veznog, Terzi? u ofanzivnog veznog a da jedini istureni napada? bude Be?irovi?. To je solidno izgledalo na terenu, jer je odbrana odolijevala svim napadima igra?a Rudara.

Gol su u prvom poluvremenu mogli zabiti i doma?i igra?i, bili su blie tome jer su pogodili i pre?ku Mustafi?a ali i gosti.  Me?utim, na odmor se otilo kod rezultata 0:0. U drugom poluvremenu doma?i su krenuli neto agresivnije ali nisu uspjeli poentirati. U 70. minuti iz igre izlazi Be?irovi?, a Husejnovi? zauzima mjesto napada?a to je ostavilo neto vie prostora doma?inu da naprave organizovanije napade kroz sredinu terena. Ipak, pogodak nisu postigli iz pas igre, nego iz prekida. Prekraj je dosu?en na ivicu esnaest metara, iskosa sa lijeve strane. Na loptu uba?enu na drugu stativu neko od doma?ih igra?a dobro reaguje i alje je u mreu.

Naalost, igra?i Sloge do kraja utakmice nisu uspjeli posti?i pogodak ali im se mora odati priznanje na borbenosti. Upravo ta borbenost i zajednitvo na terenu hrabri pred naredne me?eve. Da pokuaju osvojiti tri boda, Sapnjaci ?e imati priliku u subotu kada im na noge dolazi ekipa Gornjih Rainaca, veliki dunik iz prole sezone. Nadamo se da ?e se ovaj put utakmica odigrati u duhu fudbalske igre - pa neka pobijedi bolji.

Trener gostiju ali i igra?i nisu imali primjedbe na su?enje, iako je prekraj iz kojeg je izveden slobodan udarac kod postizanja pogotka bio diskutabilan. Tako je ova utakmica odigrana i zavrena na fer i sportski na?in, bez grubih prekraja na radost oba trenera, iako je teren bio teak za igru a utakmicu je pratila i konstantna kia.