SapnaOnLine

Ovdje ste:: Sport Fudbal u Sapni I pored dobre igre - poraz

I pored dobre igre - poraz

Ispis
U okviru 1. kola Prve lige TK-a, grupa jug, u Devetaku su snage odmjerili prolosezonski prvak DSK iz Devetaka i ekipa OFK "Sloga" iz Sapne.Bila je ovo veoma dobra fudbalska prestava, sa dosta prilika i sa jedne i sa druge strane ali i sa 4 postignuta pogotka.

Utakmicu je bolje otvorila doma?a ekipa koja je konstantno napadala i imala loputu mnogo vie u svom posjedu ali bez nekih konkretnih rezultata. Gosti iz Sapne su se orijentisali na odbranu i u po?etku su to radili veoma dobro. Tek sredinom prvog poluvremena doma?i su ozbiljnije zaprijetili ali su u dva navrata njihovi napada?i promaili. Ipak, pred sam kraj poluvremena, u 45. minuti nakon prekida i centaruta sa ivice esnasterca, odbrana gostiju slabo intervenie a doma?ini postiu pogodak za 1 : 0.

U drugom poluvremenu gledali smo sasvim druga?ije izdanje gostiju iz Sapne koji su u potpunosti otvorili svoju igru. Prvih 15-tak minuta su bili mnogo organizovanija ekipa i ako se za DSK-a moe re?i da je u prvom dijelu susreta kontrolisao igru, onda se i za prvi period drugog poluvremena moe re?i da je OFK bila ta ekipa koja je konce igre drala u svojim nogama. Gosti su u tom periodu propustili nekoliko izglednih prilika da poravnaju rezultat ali, kako to obi?no biva, kada se ne iskoriste ukazane anse, slijedi kazna. Greku zadnje linije OFK, koja je poklonila loptu doma?inima na oko 20 metara od svog gola, iskoristila je doma?a navalna linija te postigla pogodak za 2 : 0.

OFK se ni tada nije predavao, ?ak je jo i vie atakovao na gol doma?ih. Dobre prilike za postizanje pogotka propustili su Juki?, Nuhanovi? i Redepovi?. Ipak, trud se isplatio u 69. minuti kada nakon jedne veoma dobre akcije, ekipa "Sloge" preko kapitena Nuhanovi?a smanjuje na 1:2. Ve?u sljede?em napadu, dosu?en je slobodan udarac na oko 18 metara od gola gostiju, a doma?in na efektan na?in kanjava loe postavljen ivi zid i povisuje prednost na 3:1.

Gosti iz Sapne su do kraja susreta bili konkretnija ekipa i ?e?e napadali, a najbolju priliku za postizanje pogotka imao je rezervista Garibovi? ali je njegov ut otiao preko gola. Napomenimo da je ekipa OFK "Sloga" od 75. minuta igrala sa igra?em manje jer je isklju?en kapiten i strijelac jedinog pogotka za goste Nuhanovi? zbog drugog utog kartona. Glavni sudija pokazao je jo jedan uti karton za gostuju?eg igra?a Omerovi? Isaida dok je doma?im igra?ima izrekao ukupno 3 javne opomene.

INCIDENT NA KRAJU ME?A

I na kraju, nakon posljednjeg sudijskog zviduka, ovu odli?nu fudbalsku predstavu, pokvario je incident koji je izazvao jedan od igra?a DSK. Naime, nakon to je odsviran kraj susreta, jedan od igra?a DSK, koji je ranije zamjenjen, nasrnuo je na gostuju?eg golmana koji se uputio prema svla?ionici i bez ikakvog razloga udario ga u lice. Nakon nekoliko minuta guve i opteg metea pred svla?ionicama, situacija se smirila te ipak nije dolo do ve?eg incidenta.

SUDIJA PSOVAO IGRA?U

Za nervozu na terenu, koja se osjetila pogotovo u prvom dijelu me?a najve?u krivicu imaju sudije. Linijski sudija je nakon jednog prigovora kapitena Nuhanovi?a na odluku o dosu?ivanju slobodnog udarca pomenutom igra?u psovao nakon ?ega je Nuhanovi? s time upoznao glavnog suca. Kada je shvatio ta je uradio i kako je najbolja odbrana ustvari napad, linijski sudija je treaio od glavnog suca me?a da dodijeli Nuhanovi?u drugi uti karton. Psovkama linijskog suca svjedo?ili su i igra?i na terenu i posve je nezamislivo da se tako neto desi. Osim psovki linijski je sudac prijetio Nuhanovi?u obra?unom nakon me?a.

Ekipa DSK je ju?er bila bolja za toliko koliko je doma?in, a i naklonost sudaca je bila na njihovoj strani. Sloga je odigrala dobar me? ?ime je zadovoljan i trener ali i uprava koja je putovala sa ekipom.

Sljede?u utakmicu Sloga igra u subotu sa Mladosti iz Pura?i?a koja je u ovom kolu na svom terenu izvukla tek remi, a u jednom su trenutku gubili sa 3:0!

Tekst: Zixx, Foto: Sane B. - SapnaOnLine